ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ!!!!

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Αρτάκης βρίσκεται στην  παραθαλάσσια περιοχή δίπλα στο προσκύνημα της Παναγίας Φανερωμένης. Στεγάζεται σε ένα ισόγειο κτίριο κτισμένο το 1972, με τις αίθουσες του να αναπτύσσονται σε παράθεση έτσι ώστε να εντάσσεται αρμονικά στο περιβάλλον και παράλληλα να εξασφαλίζει λειτουργικότητα και ασφάλεια για τους μαθητές. Όλες οι αίθουσες διαθέτουν ξεχωριστή έξοδο στο προαύλιο και δικό τους εξώστη με παρτέρι. Πρόσφατα, και για την κάλυψη των αυξανόμενων αναγκών στέγασης, προστέθηκαν στο χώρο του προαυλίου τρείς  προκατασκευασμένες αίθουσες με τέτοιο τρόπο, ώστε να αποτελούν φυσική συνέχεια του υπάρχοντος κτίσματος.